Użytkownicy usług inteligentnej Nawigacji Orange mogą już korzystać z nowej wersji aplikacji.
Wersja 4.2 wprowadza następujące nowości:
* nowe menu ?Szukaj POI? z ikonami pokazującymi dostępne, interesujące POI ? np: Bankomat, Kino, Stacje Paliw, Gastronomia, Noclegi, Sklepy, Zdrowie, Wikipedia i Wydarzenia;
* informowanie o zbliżającym się ograniczeniu prędkości,
* rozpoznawanie głosowe w systemie Android ? podczas jazdy wystarczy wypowiedzieć adres docelowy, a aplikacja wybierze odpowiednią trasę,
* zaawansowany interfejs systemu android (wzbogacony o funkcje: multitouch, słowniki, bezwładność ekranu dotykowego).
* informacyjne komunikaty głosowe podczas instalacji. Lektor krok po kroku informuje o czynnościach, które należy wykonać w celu instalacji.
Usługa działa w oparciu o telefony w sieci Orange. Jedną z jej największych zalet jest wykorzystanie zaawansowanej technologii Community Traffic Online, która na bieżąco pobiera, gromadzi i przetwarza dane o sytuacji na drogach – spowolnieniach ruchu, robotach drogowych czy wypadkach. Dzięki temu system diagnozuje, gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. Uwzględniając te dane wytycza skróty i dojazdy znane tylko miejscowym kierowcom. W efekcie użytkownik korzystający z Nawigacji Orange w telefonie komórkowym jest prowadzony trasami omijającymi miejsca utrudnień drogowych i dojeżdża do celu od 10 do 50% szybciej niż używając standardowej nawigacji.
Aby pobrać nową wersję nawigacji, wystarczy po włączeniu aplikacji wybrać w menu następujące po sobie opcje: Narzędzia -> Zaawansowane -> Sprawdź aktualizacje.
Po wybraniu aktualizacji, aplikacja wykona ją automatycznie. Jeśli klient nie pobierze nowej wersji aplikacji, po 2 maja nastąpi automatyczna aktualizacja wersji, przy starcie aplikacji. Klienci korzystający z usługi po raz pierwszy pobierają nową aplikację w wersji instalacyjnej.
Użytkownicy Nawigacji Orange mogą korzystać z niej również do nawigacji pieszej oraz planowania i śledzenia przejazdów środkami komunikacji publicznej. Trasę podróży można prześledzić na mapie i zapoznać się z jej szczegółowym planem. Aplikacja informuje o numerach linii autobusowych i tramwajowych, kolejkach podmiejskich, z których można skorzystać a także liczbie przystanków i przesiadek czy cenach biletów. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie.
Nawigacja Orange to także ponad 260 tysięcy punktów POI ułatwiających szybkie dotarcie do wielu często poszukiwanych miejsc. Dostarcza stale aktualizowanych informacji o hotelach, sklepach, restauracjach, bankomatach oraz klubach, koncertach i imprezach sportowych. Umożliwia łatwe zlokalizowanie najbliższego kina i sprawdzenie jego repertuaru. Baza punktów POI jest dostarczana przez firmę Imagis i uzupełniana o informacje z wiodących serwisów internetowych, jak Gastronauci.pl, eholiday.pl, sybil.pl czy Coigdzie.pl.
Nawigacja Orange jest dostępna dla klientów indywidualnych i firm korzystających z ofert abonamentowych Orange.
Użytkownicy, którzy po raz pierwszy aktywują usługę w opcji abonamentowej, przez pierwszy miesiąc mogą testować ją za darmo.
Szczegóły oferty oraz regulamin są dostępne na stronie: http://nawigacja.orange.pl